KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12968119
nr 1296 8119
Gabriel Strandberg
(1885-1966), Sverige
Oljemålningar, 2 st. Landskap. Signerade. Olja på pannå, 32x40 + 38x45 cm
Gabriel Strandberg, svensk målare född i Stockholm 1885, död i Stockholm 1966.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 9 december 2019
kl 18:42:29
100 kr
Gabriel Strandberg
Läs mer om Gabriel Strandberg